LV Šķielēšana
LV section - OSTEOPATS LV

Šķielēšana

 

Dzemdības bērna nedzimušajam ķermenim ir liels pārdzīvojums. Parasti bērna ķermenis , kā arī galvaskauss, ir ļoti elastīgi un labi pielāgojas dzemdību grūtajiem procesiem. Dzemdību procesā iegūtās traumas var ietekmēt bērna pašsajūtu un veselību. Dzemdību laikā zīdaiņa galvaskausa kauli ir sabīdās tā lai pielāgotos dzemdību ceļiem, bet arī lai nesavainotu vārgos un jūtīgos muguras nervus un smadzenes. Galvaskausa pielāgošanos dzemdību ceļiem sauc arī par 'cranial moulding'.


Dažreiz šī 'cranial moulding' var veicināt šķielēšanu. Acu dobumu veido septiņi kauli, kas jaundzimušajiem joprojām ir mīksti un elastīgi. Spiediens šajos kaulos var izraisīt dobuma formas izmaiņas, kas nozīmē, ka tiks izmainīta acu ābola forma. Šīs izmaiņas noved pie tā, ka acij ir grūti noturēt fokusu. Acs muskuļi , kas kontrolē acs kustību būs traucēti un attīstīsies nevienmērīgi, lai palīdzētu acij noturēt šo fokusu. Loti bieži šķielēšana pazūd it kā pati no sevis, jo acs muskuļi paliek aizvien stiprāki. Taču šim procesam var būt savi zemūdens akmeņi, kas bērnam pieaugot var izpausties kā atkārtota šķielēšana, grūtības lasīt vai galvassāpes lasot.

Ir gadījumi, kad šķielēšana ir stipri izteikta un tie var būt visdažādākie iemesli, ne tikai galvaskausa traumas. Ļoti bieži bērniem virs 10 mēnešu vecuma, tiek piedāvātas acu korekciju ķirurģiskās operācijas.

 

Ir ļoti svarīgi noskaidrot šķielēšanas patieso iemeslu un to attiecīgi ārstēt. Sevišķi jaundzimušajiem galvaskausa izmaiņas un to iespaids uz acu dobumiem ļoti labi padodas ārstēšanai Osteopātijas seansos un ir iespējams novērst ķirurģisku iejaukšanos. Vecākiem bērniem ir iespējams samazināt šķielēšanas intensitāti, kas nozīmē ka arī tam sekojošā operācija būs vieglāka.


Lai arī šķielēšanu, ko izraisa dzemdību galvaskausa traumas, ir vieglāk ārstēt tieši zīdaiņiem, arī vecākiem bērniem Osteopātijas seansos sasniegtie rezultāti ir teicami.
Dr. Steggerda regulāri ārstē dažādu vecumu bērnus ar šķielēšanas problēmām.

 


 

Olgas Steggerda ārsta osteopāta prakse Ārsts Osteopāts Olga Steggerda, Rīga, Latvija

 

 

 
Top.LV