LV Osteopātija zīdaiņiem
LV section - OSTEOPATS LV

  

Osteopātija zīdaiņiem

Osteopātijas ārstniecības kurss var uzlabot bērna neiroloģisko funkciju, kas ļoti bieži tiek traumēta dzemdībās. Osteopātijas filozofija nosaka, ka struktūra un funkcijas ir mijiedarbīgas. Uzlabota strukturālā attiecība starp kaulu, membrānu, muskuli un audiem ir priekšnosacījums labai  kopējai fizioloģiskai labklājībai.

 

Dzemdības un to sekas

Bērnam dzimstot, viņa ķermenis tiek pakļauts spēka iedarbībai. Veiksmīgās dzemdībās bērna ķermenis un galvaskauss ir spējīgs pielāgoties spiedienam. Bet, ja dzemdības ir ilgas un sarežģītas , vai gluži pretēji,  ārkārtīgi ātras un spēcīgas, dzemdību sekas var radīt tālejošas sekas it kā uz aci veselā bērnā. Daudz neredzamu  problēmu rada arī vakuma pielietošana dzemdībās un ķeizargrieziens.

Bērnam dzimstot, viņa galvaskauss var ļoti viegli piemēroties dzemdību ceļam un tā formai, jo galvaskausa kauli ir pakļāvīgi.  Tie ir spējīgi savstarpēji bīdīties, lai ieņemtu pareizo formu netraumējot neaizsargātās smadzenes un mugurkaulu.

Jaundzimušo galvaskauss parasti ieņem savu dabisko formu dažu nedēļu laikā. Daba ir iekārtojusi organismu tā, ka zīdaiņa galvaskausu taisno  elpošana, žāvāšanās, zīšana un pat raudāšana. Šo nedēļu laikā galvaskauss paliek lielāks un tā formas izmaiņas ir pat acīmredzamas.

Ir ļoti svarīgi, lai pēc piedzimšanas, kad notiek ļoti ātra augšana un attīstība, centrālā nervu sistēma nebūtu ierobežota.

Galvaskausa pamatnē bieži mēdz veidoties bloki, kas var radīt kraniālo  nervu (nervi, kas iet uz galvas smadzenēm)traucējumus un smadzeņu funkciju traucējumus. Ir dažādi simptomi, kas norāda ka ir traucēti kraniālie nervi:

piemēram, neaktīva, neizteiksmīga zīšana norāda, ka nestrādā vai vāji darbojas zemmēles nervs, kurš atbild par mēles kustībām un vēlāk arī par runu. Klejotājnerva trauma  ir saistīta ar zarnu darbību un var būt koliku iemesls, kā arī bērna nervozitātei pirms, pēc un ēšanas laikā.

Dzemdību spiediens var traumēt arī mugurkaulu, iegurni un vēdera dobumu.  Saspiests mugurkauls parasti tiek traumēts kakla rajonā un bērnam var vairāk patikt gulēt uz viena sāna, un būs grūtības pagriezties uz otru. Galva var būt arī ļoti jūtīga un bērns raudās, ja galvai pieskarsies.

Iegurņa vai krusta kaula saspiedumi var  ietekmēt mugurkaula augšanu un attīstību, kas vēlāk atainosies kā stājas problēmas.

                                   

Parasti vecāki uzskata, ka augšminētās problēmas ir zīdainim dabiskas un ka tās izzudīs pašas no sevis. Tā, protams, saka arī pediatrs un tā arī ir, ja skatāmies virspusēji -  konkrētā  problēma varbūt arī pazudīs, bet iemesls paliks. Bērns izaugs tāpat, taču gadiem ejot dzemdību traumas būs iespējamais iemesls diskomfortam, alerģijai , veselības problēmai vai sliktai pašsajūtai.  Jo agrāk osteopāts var pievērsties pacientam, jo vieglāk un ātrāk var viņam palīdzēt. Ja problēma ir jau „ieaugusi” to ir grūtāk ārstēt un efekts var būt tikai daļējs. Piemēram mugurkaula nervu traumu vēlāk ķermenis kompensēs ar šķību stāju. Ja ārstēšana notiek laicīgi, šo problēmu var izskaust pat vēl nesākušos. Bet ,ja deformācija ir jau sākusies osteopāts var apstādināt tikai deformācijas procesu un uzlabot pašsajūtu

Zīdaiņi un bērni ir ar ļoti izteiktu pašregulēšanās funkciju un ļoti bieži ir nepieciešama tikai maza palīdzība , lai atbrīvotu ķermeni no mehāniska stresa un uzlabotu funkciju. Osteopāts var ar ļoti nekaitīgām metodēm  izklīdināt saspringumu un atgriezt bērna ķermenim tā dabisko elastību.

Zemākminētie simptomi ir visbiežākās problēmas, kuras risina osteopāts savā ikdienas praksē.  Ja Jūsu bērnam ir problēmas, kas nav minētas, sazinieties ar Dr. Steggerda sīkākai konsultācijai.

 

·        Zīdaiņu galvaskausa asimetrija

 

 ·        Ilgstoša raudāšana bez acīmredzama iemesla

 

·        Uzbudināmība

 

·        Miega traucējumi

 

·        Zīšanas vai rīšanas problēmas

 

·        Masīva atgrūšanā vai vemšana
       (pēc krūts / pudelītes)

 

·        Muskuļu tonusa izmaiņas

 

·        Vēdera krampji

 

·        Gremošanas problēmas

 

·        Astma

 

·        Nieze un alerģijas

 

·        Šķielēšana

 

·        Ausu infekcijas un sinusīti

 

 


 

Olgas Steggerda ārsta osteopāta prakse    Ārsts Osteopāts Olga Steggerda, Rīga, Latvija 

 

 
Top.LV